اخبار اقتصادی

۳۰ میلیارد دلار بیت کوین ۵ سال است خاک می‌خورد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از دی کریپت، طبق اطلاعات شرکت کوین متریکس، یک شرکت تحقیقاتی بلاک چین، بیش از یک پنجم کل ذخیره بیت کوین موجود حداقل به مدت ۵ سال دست نخورده باقی مانده است. طبق این گزارش، حدود ۳٫۹ میلیون بیت کوین معادل ۳۰ میلیارد دلار بدون استفاده رها شده است. این مقدار حالا در بالاترین حد خود قرار دارد و از ۲۰۱۵ تا به حال رو به رشد بوده است.

 اگرچه بخش زیادی از این بیت کوین غیر فعال مربوط به دارندگان طولانی‌مدت بیت کوین می‌شود، ولی احتمالاً حداقل بخش کوچکی از آن بیت کوین هایی هستند که در کیف پول های مجازی به فراموشی سپرده شده اند یا در دسترس نیستند. به هر حال، طی ۵ سال گذشته قیمت بیت کوین از ۳۶۹ دلار تا ۷۵۰۰ دلار در حال حاضر افزایش یافته است یعنی معادل ۱۹۰۰ درصد افزایش قیمت.

 کسی که تا به حال توانسته این سرمایه عظیم را حفظ کند یا به شدت قدرتمند بوده یا متاسفانه گذرواژه های خود را برای دسترسی و فرستادن بیت کوین فراموش کرده است. در نظر داشته باشید هر کسی در ۲۰۱۴ بیش از ۵۵ هزار دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده باشد ،حالا یک میلیونر است.

 جدول های بیت‌کوین نشان می دهند آدرس های زیادی وجود دارند که بیش از ۵ سال است بدون استفاده مانده اند و حاوی مقادیر بالایی بیت‌کوین هستند.

 با توجه به صد آدرس اولی که بیشترین بیت کوین را دارند، متوجه می شویم این آدرس ها ذخیره ای معادل ۳٫۴۵ درصد  ذخیره بیت کوین موجود را شامل می‌شوند و به طور متوسط حاوی ۶۵۰۶ بیت کوین با ارزش تقریبی ۵۰ میلیون دلار هستند. بزرگترین آدرس از میان آنها در حال حاضر ۷۹۹۵۷ بیت کوین دارد که ارزش آن در حال حاضر ۶۰۰ میلیون دلار است ولی پنج سال پیش تنها ۳۲ میلیون دلار ارزش داشت. بسیاری از این سکه ها احتمالاً متعلق به ساتوشی ناکاموتو، مخترع اسرارآمیز بیت کوین هستند.

در کل، مقدار بیت کوینی که ساکن مانده از ۲۰۱۴ دوبرابر شده است. اگر این روند ادامه یابد، بیش از یک سوم ذخیره بیت کوین جهان در ۲۰۲۴ غیر فعال خواهد بود. 

 انتهای پیام/۱۴۱

www.tehranstar.com