اخبار اقتصادی

۳ هزار صورت مالی بخش عمومی در خزانه‌داری کل کشور تهیه شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اکرمی خزانه‌دار کل کشور در مراسم روز  حسابدار که در پژوهشکده وزارت نیرو برگزار شد گفت: به دنبال آن هستیم تا همه افرادی که در حرفه حسابداری و حسابرسی بخش عمومی و خصوصی فعال هستند دور هم جمع شوند.

وی افزود، همه حسابداران اعم از بخش خصوصی و عمومی باید در حوزه مالیه عمومی پاسخ گو باشد.

اکرمی گفت: برای پیاده‌سازی حسابداری مبتنی بر عملکرد راهی جز استفاده از قیمت تمام شده نداریم که لازمه آن استفاده از حسابداری تعهدی و غیرنقدی است.

خزانه‌دار کل کشور افزود: سال قبل از این وضعیت این جلسه با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد و آقای دژپسند تاکید کرد بایستی حسابداران بخش خصوصی و عمومی در یک جلسه مشترک دور هم جمع شوند.

وی با اشاره به انتقادهای مطرح شده از جامعه حسابداران گفت: انتقاد کردن مانع از انجام این کار مشترک نخواهد شد و دولت برای انجام بحث و گفتگو برای حل و فصل چالش‌های این حوزه مصمم است.

وی با بیان اینکه ۳ هزار صورت مالی بخش عمومی در خزانه‌داری کل کشور تهیه شده است گفت: باید تلاش کنیم تا آماده سازی این صورتهای مالی توسط دیوان محاسبات کشور انجام شود.

وی گفت: پیش از این حسابداران بخش خصوصی جلسه جداگانه تشکیل می دادند و علیه دولتی ها صحبت می کردند همچنین حسابرسان دولتی نیز جلسه تشکیل داده و علیه حسابداران بخش خصوصی سخن می گفتند.

اکرمی تأکید کرد، فقط محل قرارگیری برای سازمان حسابرسی در وزارت اقتصاد است و الا این نهاد ناظر و عمدتاً از حسابداران بخش خصوصی استفاده می کند.

وی تاکید کرد مگر میشود خودمان در حسابرسی منفعت داشته باشیم و بخواهیم به وسیله آن نظارت انجام دهیم.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com