اخبار اقتصادی

یارانه معیشتی به حساب ۵درصد خانوارهای بهزیستی واریز نشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو، وحید قبادی دانا گفت: طی بررسی‌های به‌عمل‌آمده ۹۵ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۸ هزار خانواری تحت پوشش این سازمان موفق به دریافت بسته حمایت معیشتی شدند که ۲ درصد هم در هفته آتی دریافت خواهند کرد.

وی افزود: ۳ درصد مابقی نیز پس از بررسی و در صورت حائز شرایط بودن از این بسته بهره‌مند خواهند شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در توضیح نحوه پرداخت مستمری‌های مددجویان این سازمان گفت: مستمری‌ها یا از محل اعتبارات این سازمان و یا از محل بودجه هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: از سال ۹۲ افزایشی در خصوص اعتبارات و محل هدفمندی یارانه‌ها صورت نگرفته بود ولی از ۲ ماه پیش به‌دستور دولت ۲۰ درصد به اعتبارات افزوده شد.

قبادی دانا با اعلام افزایش بیش از ۲برابری میزان حق پرستاری معلولان گفت: حق پرستاری معلولان نخاعی از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۵۴ هزار تومان افزایش یافت که برای ماههای مهر و آبان به حساب آنها واریز شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید فاقد شغل مقرر گردید مبالغی علاوه بر مستمری ثابت برای آنها واریز گردد و این در حالی است که این سازمان با کمبود بودجه مواجه گردیده و ناگزیر به پرداخت مبالغی صرفاً برای افراد معلولیت خیلی شدید و دهک‌های ۱ و ۲ و ۳ گردید.

وی اظهار کرد: این پرداختی‌ها به‌صورت ۳ماهه و به‌تناسب بودجه وزارت رفاه مبلغی بین ۱۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان بود.

انتهای پیام/+

www.tehranstar.com