اخبار اقتصادی

کمک بلاعوض ۳۸۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مسکن معلولان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پرویز فتاح با اشاره به کمک بلاعوض ۳۸۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن خانواده‌های دو معلول و بیشتر گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون از مجموع ۱۸۳۱۹ واحد تعداد ۶۸۷۸واحد شامل ۳۶۵۵ واحد شهری و ۳۲۲۳ واحد روستایی تکمیل و تحویل خانواده‌های دارای چند معلول شده است.

وی افزود: از نیمه دوم امسال تعهد بنیاد در این طرح به ۲ برابر افزایش یافته و امیدواریم با سرعت گرفتن فرایند موجود؛ مرحله اول این طرح شامل ۱۴ هزار واحد مسکن تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به سهم بنیاد مستضعفان در تامین مسکن معلولان گفت: بنیاد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، مبلغ ۶۰ میلیون تومان برای احداث واحد‌های شهری و ۳۶ میلیون تومان برای احداث هر واحد روستایی به‌صورت مساعدت بلاعوض تسهیلات ارائه می‌دهد.

رئیس بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که این طرح با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران و سازمان بهزیستی کشور از سال ۹۳ آغاز شده است، گفت: طرح مذکور در ابتدا ۱۴۳۱۹ خانوار شامل ۷۷۳۱ خانوار شهری و ۶۵۸۸خانوار روستایی را تحت پوشش قرار می‌داد که بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته در سال ۹۴ تعداد ۴۰۰۰ واحد نیز در قالب متمم تفاهمنامه به این تعداد اضافه شد.

فتاح همچنین با اشاره به این‌که تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان از مبلغ تعهد بنیاد برای تکمیل این پروژه پرداخت شده است، اظهار کرد:بر اساس توافق طرفین تفاهمنامه، مبالغ به صورت کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com