اخبار اقتصادی

کسری بودجه آمریکا به ۳۴۲ میلیارد دلار افزایش یافت

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از فاکس بیزینس، اطلاعات اداره بودجه کنگره آمریکا نشان می دهد کسری بودجه دولتی آمریکا طی دو ماه اول سال مالی ۲۰۲۰ تا ۳۴۲ میلیارد دلار افزایش یافته است.

 اداره بودجه آمریکا اعلام کرد میانگین کسری بودجه سالانه این کشور از ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۹ برابر ۱٫۲ تریلیون دلار خواهد بود که ۴٫۴ تا ۴٫۸ درصد تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد.

طی اکتبر و نوامبر درآمد دولت آمریکا ۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۴۷۱ میلیارد دلار رسید. درآمد حاصل از مالیات های فردی و مالیات بر حقوق ۴ درصد بالا رفت و به ۱۷ میلیارد دلار رسید در حالی که درآمد به دست آمده از مالیات شرکت ها با ۱۴ درصد افزایش به یک میلیارد دلار رسیده بود. درآمد ناشی از سایر منابع مثل مالیات کالاهای داخلی و عوارض گمرکی ۱۱ درصد معادل ۵ میلیارد دلار کاهش یافت.

 در این بین، در دو ماه اول سال مالی که از اکتبر شروع شده و تا سپتامبر سال بعد ادامه دارد، هزینه ها ۶ درصد افزایش یافت و به ۸۱۳ میلیارد دلار رسید. هزینه کرد در برنامه های اجباری مثل امنیت اجتماعی و بیمه پزشکی و بهداشت سالمندان ۲۲ میلیارد دلار معادل ۷ درصد بالا رفته است. مخارج مربوط به برنامه های نظامی وزارت دفاع آمریکا ۷ درصد معادل ۸ میلیارد دلار افزایش یافته و افزایش هزینه‌های وزارت آموزش و پرورش  25 درصد معادل ۳ میلیارد دلار بوده است.

 وقتی دونالد ترامپ در ژانویه ۲۰۱۷ رئیس جمهور آمریکا شد، کسری فدرال آمریکا ۵۸۷ میلیارد دلار بود و در ۲۰۱۹ به ۹۸۴ میلیارد دلار رسید.

 بدهی ملی آمریکا در حال حاضر بیش از ۲۳٫۱ تریلیون دلار است.

 انتهای پیام/۱۷

www.tehranstar.com