اخبار اقتصادی

کدام محصولات جایگزین خودرو MG360 برای تحویل به مشتریان شد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حبیب امین‌ زاده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی خواستار تسریع در اجرای تعهدات مدیران شرکت تولیدی صنعت خودروی آذربایجان در تحویل خودروهای جدید به مشتریان شد.

به دعوت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی جلسه‌ای با حضور مدیران مجموعه صنعت خودروی آذربایجان تشکیل شده و روند فعالیت این شرکت بررسی شد.

در نهایت پس از رسیدگی این موضوع در تاریخ ۱۷ خرداد سال‌جاری رای سازمان تعزیرات حکومتی صادر که بر اساس رای مذکور حکم به تحویل یکدستگاه خودروی جایگزین به انتخاب مشتری از محصولات شرکت صنعت خودروی آذربایجان ; لوکسژن SUV-U6 با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان بستگی به نوع آپشن خودروی سواری دانگ فنگ اس۵۰ با قیمت ۳۵۰ میلیون داده شده است که حداکثر زمان لازم جهت شروع فرآیند تحویل خودرو لوکسژن از پایان تیر ماه ۹۹ و S50 آذویکو از اواخر مهرماه ۹۹ بوده که حداکثر باید تا پایان بهمن ماه ۹۹ مطابق اولویت‌های ثبت نامی تحویل مشتریان شود.

همچنین، شرکت ملزم شده است ۱۸ درصد به عنوان سود مشارکت از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو و ۱۲ درصد به عنوان خسارات تاخیر از زمان سررسید قرارداد تحویلی (در خصوص کسانیکه مبلغ خسارات بیشتری در قرارداد دارند بر مبنای قرارداد خسارت تاخیر محاسبه خواهد شد) و نیز مابه التفاوت نرخ تورم بانک مرکزی از زمان سررسید تحویل قراردادی تا زمان تحویل خودرو (سال‌های ۹۷، ۹۸، ۹۹) را به هنگام تحویل خودرو جایگزین در حق حواله داران کارسازی کرده و از قیمت محصول جایگزین کسر کند.

 همچنین، مدیران شرکت نیز متعهد شدند برابر قرار داد، سود مشارکت و جریمه تاخیر آن دسته از حواله داران که انصراف می‌دهند را در سریع‌ترین زمان ممکن بپردازد.

براساس این گزارش ، شرکت صنعت خودرو آذربایجان بر اساس مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر پیش فروش ۶۶۶۴ دستگاه خودرو ۳۶۰ MG، اقدام به پیش فروش کمتر از شش هزار دستگاه کرد؛ در این میان ۱۲۵۲۸ دستگاه ثبت سفارش شده و هزینه خرید ۵۶۹۲ دستگاه را نیز پرداخت و برای طرف خارجی سوئیفت کرد.

به جهت همکاری شرکت سایک موتور چین با تحریم‌های اعمالی آمریکا و عدم ارسال قطعات منفصله خودرو، تولید خودرو ام جی ۳۶۰ منتفی و شرکت صرفاً توانست تعداد ۲۲۴۸ دستگاه خودرو را تولید و تحویل دهد. در این میان برخی از حواله داران انصراف دادند و برخی نیز در تعزیرات حکومتی علیه شرکت شکایت کردند.

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com