اخبار اقتصادی

کاهش ۷۰ درصدی تعداد سکوهای نفت و گاز آمریکا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز روز جمعه گزارش داد که تعداد سکوهای نفت و گاز آمریکا دوباره در هفته جاری ۱۷ عدد کاهش یافت و به ۳۰۱ سکو رسید.

تعداد کل سکوهای نفتی و گازی آمریکا در حال حاضر نسبت به سال گذشته ۶۸۳ عدد کمتر شده است و تقریباً ۷۰ درصد در طول این یک سال کاهش داشته است.

براساس داده‌های بیکر هیوز، در هفته جاری ۱۵ سکوی نفتی از مدار خارج شده است و به ۲۲۲ عدد رسیده است در حالی که در همین زمان در سال گذشته تعداد ۸۰۰ سکو فعال بوده است.

براساس این گزارش، تعداد سکوهای فعال گاز در ایالات متحده نیز در هفته جاری ۲ عدد کاهش یافته و به ۷۷ سکو رسیده است. سال گذشته در همین زمان ۱۸۴ سکو فعال بوده است.

افت قابل توجه تعداد سکوهای نفتی و گازی در طی چند ماه گذشته در برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا برای تولید نفت نیز منعکس شده است. تولید نفت در این کشور در هفته منتهی به ۲۲ می‌بازهم کاهش یافت و به طور متوسط به ۱۱٫۴ میلیون بشکه در روز رسید.

تعداد کلی سکوهای کانادا نیز در هفته جاری یک عدد کاهش یافت و به ۲۰ سکو رسید. اکنون سکوهای نفت و گاز در کانادا ۶۵ تعدد کمتر از سال گذشته است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com