اخبار اقتصادی

کاهش ۲۵ درصدی صادرات آلمان در اثر شیوع کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، در پی شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارها در آلمان، صادرات این کشور در ماه آوریل در مقایسه با ماه قبل از آن نزدیک به یک چهارم کاهش یافته است.

ارقام منتشر شده توسط اداره آمار فدرال آلمان نشان می‌دهد که افت شدیدی در سفارشات کارخانجات و تولیدات صنعتی در این کشور که بزرگترین اقتصاد اروپا محسوب می‌شود، در ماه آوریل رخ داده است و این امر انتظارات را برای رکود شدید اقتصادی در سه ماهه دوم بیشتر می‌کند.

صادرات آلمان به دنبال کاهش ۱۱٫۷ درصدی در ماه مارس یعنی زمانی که کشورهای اروپایی از جمله آلمان شروع به اعمال محدودیت‌های قرنطینه کردند، در ماه آوریل ۲۴ درصد کاهش داشته است.

این در حالی است که صادرات این کشور در آوریل ۳۱٫۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که بزرگترین کاهش از زمان شروع ثبت آمار صادرات در سال ۱۹۵۰ است.

بر اساس این گزارش، کاهش شدید صادرات آلمان به فرانسه، ایتالیا و ایالات متحده به ترتیب ۴۸٫۳ درصد، ۴۰٫۱ درصد و ۳۵٫۸ درصد بوده است. صادرات به چین نیز ۱۲٫۶ درصد کاهش داشته است.

واردات آلمان در ماه آوریل در مقایسه با ماه قبل ۱۶٫۵ درصد کاهش یافته است. واردات این کشور در ماه مارس نیز با افت ۵ درصدی مواجه شده بود. واردات آلمان در ماه آوریل نسبت با آوریل سال گذشته نیز ۲۱٫۶ درصد کاهش داشته است.

محدودیت‌های قرنطینه در آلمان نسبت به موارد تحمیل شده در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه از شدت کمتری برخوردار بود و هیچ وقت دستور تعطیلی کارخانه‌ای صادر نشد اما شرکت‌ها تا حد زیادی تولید را در برخی بخش‌ها از جمله بخش خودروسازی متوقف کردند و زنجیره‌های تأمین دچار اختلال شد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com