اخبار اقتصادی

پیشرفت ۵۰ درصدی ترمینال خارجی فرودگاه شیراز

رضا بدیعی فرد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: سقف ریالی پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد به اتمام رسیده بود که با تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مبنی بر ابلاغ ۲۵ درصد افزایش پیمان روند اجرایی پروزه تسریع شد.

وی ادامه داد: در این راستا برای جلوگیری از توقف عملیات اجرایی با تخصیص و تزریق اعتباری حدود ۲۰ میلیارد تومان اکنون این طرح در ۸ جبهه کاری فعالیت دارد.

وی با اشاره  به پروژه احداث سایت رادار تنگ ریز گفت: اجرای عملیات احداث جاده دسترسی و سنگ برداری برای ساخت ابنیه مورد نیاز بر فراز کوه سپیدار در منطقه تنگ ریز میمند در حال انجام است که به علت شرایط نامساعد جوی و برودت هوا گاهی با مشکل مواجه می شویم. در عین حال با برنامه ریزی های انجام شده و تعهد پیمانکار امیدواریم این پروژه در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس همچنین از اجرای پروژه تعویض چراغ ها و کابل های سیستم روشنایی سطوح پروازی فرودگاه شیراز خبر داد و افزود: در این طرح بیش از ۷۵۰ چراغ باند در راستای استانداردسازی و برطرف کردن خمیدگی جابه جا می شوند. برای تعویض کابل ها بیش از ۳۵ کیلومتر حفاری و کابل گذاری شد و ۷۵۰ هندهول بتنی با نوع  PVC جایگزین شد.

بدیعی فرد بیان کرد: در این عملیات برای نخستین بار در سطح فرودگاه های کشور از فناوری حفر میکروتونل در ۴۵ نقطه استفاده شد که بدون برش تاکسیوی ها، همزمان حفاری، غلاف گذاری و کابل کشی انجام شد.

به گفته وی، از ۱۶ آذر بهسازی و نوسازی سیستم روشنایی باند ۲۹ چپ با موفقیت پایان یافت و بهره برداری از آن آغاز شده است.

وی یادآور شد: مطابق برنامه به زودی عملیات اجرایی باند ۲۹ راست را شروع می شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com