اخبار اقتصادی

پرواز تهران-جاسک-تهران راه‌اندازی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بعدازظهر دیروز با حضور استاندار هرمزگان، مدیرعامل هواپیمایی کیش‌ایر و فرمانده نیروی دریایی ارتش خط پروازی تهران-بندر جاسک همزمان با بهره‌برداری از فرودگاه شهدای ۷ آذر شهرستان جاسک راه‌اندازی شد.

بر اساس اعلام مدیرعامل هواپیمایی کیش‌ایر این پرواز، پرواز تهران-جاسک پنج‌شنبه‌ها ساعت ۱۰ و ۵ دقیقه و پرواز جاسک به تهران همان روز ساعت ۱۳ انجام می‌شود.

 به گفته شرفبافی، در صورت وجود تقاضا انجام این پرواز برای روزهای یکشنبه قابل برنامه‌ریزی خواهد بود.

مدیرعامل کیش‌ایر در مراسم افتتاح خط پروازی تهران – جاسک گفت: هواپیمایی کیش خود را خادم مردم می‌داند و به عنوان عضو کوچکی از صنعت هوایی در خدمت مردم عزیز و بزرگوار شهرهای ساحلی و زیبای خلیج همیشه فارس و دریای عمان است. 

شرفبافی ادامه داد: مطابق منویات رهبر معظم  انقلاب ما باید توجه ویژه به توسعه و آبادانی سواحل مکران داشته باشیم. سواحل مُکران که نگینی ارزشمند در دریای عمان است، ظرفیت های بالا و توانمندی هایی بسیار دارد که نیازمند مدیریت و استفاده صحیح از زیر ساخت‌ها است که منجر به رشد و شکوفایی اقتصادی خواهد شد.

وی افزود:‌ زیرساخت های خوبی در شهرستان جاسک وجود دارد که یکی از آنها فرودگاه شهدای هفتم آذر جاسک است. این فرودگاه در منطقه ای استراتژیک و در حاشیه اقیانوس مستقر است کهبا یاری مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد کیش و مجموعه وزارت راه و شهرسازی پروازهای تهران – جاسک افتتاح و راه اندازی شد.

وی تاکید کرد:‌ اگر همت و تلاش مجموعه استانداری هرمزگان به ویژه دکتر همتی، نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران به ویژه امیر خانزادی، فرمانداری و شهرداری شهرستان جاسک نبود این پرواز به راحتی انجام نمی شد. امیدواریم با استقبال و حمایت ها از پرواز تهران – جاسک، شاهد تداوم و افزایش آن به دو الی سه پرواز هفتگی و برقراری مسیرهای جدید از این فرودگاه باشیم.

مدیرعامل کیش‌ایر گفت: به همان اندازه فرصت های نفتی، فرصت های گردشگری در کشور داریم که در همین شهرستان جاسک می توانیم امکانات گردشگری بسیاری ایجاد و موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این منطقه از کشور عزیزمان ایران باشیم.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com