اخبار اقتصادی

هواشناسی ایران| پیش بینی برف و باران تا روز سه شنبه در اکثر مناطق کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل جدیدترین نقشه‌های سازمان هواشناسی امروز به دلیل گذر موجی از شمال کشور و جریانات شمالی روی دریای خزر بارندگی در این سواحل به ویژه نیمه غربی پیش‌بینی می‌شود.

از اواسط امروز با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب کشور بارش‌ها نیز در این مناطق آغاز خواهد شد. بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف و در جنوب غرب گاهی رگباری به همراه رعد و برق پیش بینی شده است.

همچنین در برخی مناطق شمالسشرق کشور و دامنه‌های جنوبی ارتفاعات البرز نیز بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

سازمازمان هواشناسی اعلام کرده از فردا شنبه با تقویت سامانه بارشی، گستره بارش‌ برف و باران کل نیمه غربی کشور و بخش‌هایی از جنوب و مرکز را در بر می‌گیرد. بارش در مناطق جنوب و جنوب غرب کشور به صورت رگبار گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود. شدت بارش‌های فردا در جنوب غر و غرب کشور در استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه در ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می‌شود.

روز یگشنبه در اکثر مناطق کشور آسمانی ابری همراه با بارش برف و باران و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق روی می‌دهد. روز دوشنبه ۱۸ آذر در استن‌های جنوبی کشور یعنی استان‌های هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و بخش‌هایی از کرمان رگبار،‌رعد و برق و در بخش‌هایی از شمالشرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می‌شود، مجددا از اواخر وقت دوشنبه در غرب، شمالغرب و شمال کشور بارش‌ها آغاز می‌شود.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی روز سه شنبه هفته آنده بارش در استان‌های جنوبی تقویت شده و در مناطق غربی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور نیز بارندگی پیش بینی شده است.

همچنین از ظهر فردا و روز یکشنبه خلیج‌فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com