اخبار اقتصادی

هواشناسی ایران|افزایش آلاینده‌های جوی در تهران طی امروز و فردا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های سازمان هواشناسی و خروجی مدل‌ها تا ظهر فردا دوشنبه در شهرهای صنعتی و پر جمعیت از جمله تهران، کرج، اراک و مشهد غلظت آلاینده‌ها افزایش یافته و با کاهش کیفیت هوا مواجه خواهیم بود. تا اواخر امشب نیز در برخی مناطق گیلان و اردبیل وزش باد نسبتا شدید جنوبی پیش بینی می‌شود.

از اواخر امشب سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور شده و در فردا مناطق غرب، جنوب غرب، شمالغرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و از ظهر فردا در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی  سبب بارش باران، کاهش دما در مناطق مرتفع و سردسیر،‌ بارش برف و در مناطق جنوبی رگبار،‌رعد و برق و وزش باد شدید موقتی می‌شود.

روز سه شنبه این وضعیت همچنان در غرب، جنوب غرب،‌بخش‌هایی از جنوب و مرکز کشور و سواحل شمالی ادامه داشته و در شمالغرب، شمالشرق و بخش‌هایی از شرق کشور نیز بارش پراکنده روی خواهد داد. دریای خزر و شمال و مرکز خلیج‌فارس از ظهر دوشنبه و روز سه شنبه مواج خواهد بود.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه بارش پراکنده در برخی مناطق شمالشرق و استان‌های واقع در زاگرس مرکزی روی می‌دهد. در این روز افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی دریای خزر پیش بینی می‌شود.

از روز پنجشنبه مجددا با ورود سامانه بارسی به کشور در مناطق شمالغرب، سواحل شمالی، شمالشرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز غربی، مرکزی و شرقی بارش باران، برف، وزش باد و کاهش دما روی می‌دهد. دریای خزر نیز مجددا در روز پنجشنبه مواج می‌شود.

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com