اخبار اقتصادی

نگرانی مقامات آمریکا از شیوع کرونا در کارخانجات بسته‌بندی میوه و سبزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شیوع ویروس کرونا در بخش میوه و تره بار آمریکا از کارخانجات بسته‌بندی سیب در ایالت واشنگتن گرفته تا مزارع فلوریدا و کالیفرنیا، باعث نگرانی مقامات این کشور شده است.

پس از آنکه هزاران نفر از کارگران بخش تولید گوشت در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند، حالا تعداد فزاینده کارگران مبتلا در مزارع و کارخانجات بسته‌بندی می‌تواند منجر به کمبود نیروی کار و موج جدیدی از اختلال در تولید مواد غذایی در ایالات متحده شود.

دولت ترامپ ماه گذشته اعلام کرد که ممکن است دستورالعمل اجرائی برای باز نگه داشتن بخش تولید گوشت را در این کشور به بخش میوه و تره بار نیز تعمیم دهد.

اگرچه فاصله‌گذاری اجتماعی برای کارگرانی که در مزارع میوه و سبزیجات برداشت می‌کنند و در محیط باز فعالیت دارند، آسانتر است اما شرایط کار برای آن دسته از کارگرانی که در بخش بسته‌بندی میوه و تره بار فعالیت می‌کنند، شبیه به شرایطی است که منجره به شیوع کرونا در میان کارگران بخش بسته‌بندی گوشت در آمریکا شد.

در اواخر ماه مه، بیش از ۶۰۰ مورد بیماری کووید-۱۹ در بین کارگران بخش کشاورزی در شهر یاکیما در ایالت واشنگتن گزارش شد.

براساس بررسی رویترز از داده‌های مقامات بهداشت این شهر، از این تعداد، ۶۲ درصد از موارد ابتلا مربوط به کارگران صنعت بسته‌بندی محصولات کشاورزی یا انبارها بودند.

بنا بر این گزارش، با تعداد ۴۸۳۴ مورد قطعی ابتلا به کرونا تا تاریخ ۱۰ ژوئن، این شهر بالاترین میزان ابتلا در ساحل غربی را به خود اختصاص داده است.

اداره بهداشت شهر مونتری در ایالت کالیفرنیا نیز اعلام کرد که تا تاریخ ۵ ژوئن، آزمایش کرونای ۲۴۷ کارگر مزارع این شهر مثبت شده که ۳۹ درصد از کل موارد ابتلا در این شهر بوده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com