اخبار اقتصادی

مهمترین پرونده‌ واگذاری‌های در دست بررسی دیوان محاسبات کدامند؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عادل آذر در حاشیه مراسم بزرگداشت روز حسابدار درباره گزارش پرداخت ارز‌های ۴۲۰۰ تومانی گفت: گزارش مربوط به نظام پرداخت ارز‌گیرندگان و همچنین کالا‌هایی که این ارز‌ها برای آن‌ها اختصاص یافته از جمله کالا‌های اساسی دارو و خوراک در قالب تفریغ بودجه ۹۷ به مجلس ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: بیشتر چالش‌ها مربوط به کسانی است که ارز را گرفته اند و در مرحله بعد نحوه قیمت‌گذاری ارز نیز مورد توجه قرار می‌گیرد که با توجه به تغییر قیمت ارز مشخص می‌شود. به عنوان مثال تعیین دلار ۴۲۰۰ تومانی در چارچوب رعایت قوانین بوده یا نبوده است.

این مقام مسئول درباره نامه منتشره منتسب به دیوان محاسبات مبنی بر ادعای تخلف در وزارت نفت توضیح داد: گاهی  واقعیت ماجرا به درستی منعکس نمی‌شود. روال معمولی است که حسابرسان تشخیص می‌دهند تخلفی رخ داده و دادستان دیوان محاسبات ورود می‌کند. بر اساس این نامه، دادستان دیوان محاسبات اعتقاد دارد در بانکرینگ قانون رعایت نشده اما وزارت نفت معتقد است  قانون و سهم صندوق توسعه ملی و سایر بخش ها رعایت شده است.

آذر ادامه داد: این پرونده مربوط به سال‌های ۸۹ تا ۹۴ و مربوط به تخلف و نه جرم است . در این پرونده ۱۲ خوانده وجود دارد که بیشتر آنها مربوط به پخش فرآورده‌های نفتی هستند و زنگنه جزو آنها نیست.

وی درباره بررسی پرونده‌های خصوصی سازی هم گفت: مهم‌ترین پرونده‌های در حال بررسی دیوان محاسبات ، مربوط به کشت و صنعت دشت مغان و پالایشگاه کرمانشاه است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com