اخبار اقتصادی

معامله ای بزرگ در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رینگ صادراتی بورس انرژی ایران روز گذشته شاهد معامله ۱۲۰٫۰۰۰ تن نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به مقصد بازار های جهانی بود.

طی معاملات این روز ابتدا ۱۰۵٫۰۰۰ تن نفت سفید در ۳ محموله ۳۵٫۰۰۰ تنی و به قیمت هر تن ۴۸۰ دلار از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه و بلافاصله معامله شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۶ هزار و ۲۳۰ میلیارد و ۵۹۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بود.

کارگزاری بانک ملی ایران عرضه کننده این محموله برای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بود که زمان تحویل آنرا ۱۸ آذر ماه امسال و از انبار نفت بندر عباس اعلام کرده است.

گفتنی است کارگزاری ملل پویا نیز روز گذشته عرضه کننده ۵٫۰۰۰ تن نفت سفید بود که ۱۵۰۰ تن از این محموله در سه سفارش ۵۰۰ تنی به قیمت هر تن ۴۸۰ دلار معامله شد.

ارزش ریالی این محموله ۸۹ میلیارد و ۸ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال است و زمان تحویل آن ۱۲ آذر ماه امسال از انبار نفت اصفهان به مقاصد خشکی خواهد بود.

به این ترتیب با معامله محموله سنگین نفت سفید از انبار نفت بندر عباس و همچنین محموله باری این فرآورده به مقاصد خشکی از انبار نفت اصفهان، ارزآوری به ارزش ۵۱ میلیون و ۱۲۰ هزار دلار در معاملات دیروز نفت سفید رینگ بین الملل بورس انرژی ایران رقم خورد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com