اخبار اقتصادی

لغو قانون جدید معاملات بازار سهام قوت گرفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به تازگی تغییر دوباره و خلق‌الساعه قوانین معاملات بازار سهام درحالی از شامگاه چهارشنبه دوشنبه رخ داده و واکنش منفی سهامداران و کارشناسان را به همراه داشته است که اعضای شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار نیز با دید انتقادی به بررسی قوانین جدید پرداخته و در این زمینه اظهارنظر کرده‌اند.

تا جایی که شاهین چراغی یکی از اعضای شورای عالی بورس درباره تغییر قوانین و مقررات زیرساخت‌های معاملات سهام گفته به شخصه در جریان این مصوبه اخیر نبودم. از منظر کارشناسی، خیلی روی آن بحث دارم(بجز کاهش درصد سهام در صندوق های درامد ثابت) اما تغییر مرتبط مقررات را موجب سردرگمی بازار می‌دانم. همچنین متن مقررات جدید را چندین بار خواندم تا متوجه شدم بالاخره مصوبه چه گفته است؛ اما مشکل با این مصوبات حل نمی‌شود. فشار نقدینگی بالا است و این تصمیمات مشکل را حل نمی‌کند و مرتب تنش را بیشتر می‌کند.

این در حالی است که روح الله حسینی مقدم یکی دیگر از اعضای این شورا روز گذشته از موافقت وزیر اقتصاد با درخواست اعضای این شورای جهت دیدار و تصمیم‌گیری در خصوص این قانون و موکول شدن اجرای این مصوبه به جلسه امروز(شنبه) شورای عالی بورس که ریاست آن بر عهده وزیر اقتصاد است، خبر داد.

وی همچنین امروز در تشریح علت درخواست از وزیر اقتصاد برای برگزاری جلسه امروز شورای عالی بورس گفته، این درخواست به علت قطعی بودن استعفای شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار و حضور حسن قالیباف اصل در این سمت بود که ساعت ۱۶ امروز در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گفته وی، اگر مقررات جدید سازمان بورس از دو ماه قبل مطرح و ابلاغ شده بود ، مشکلی وجود نداشت و مصوبات در حوزه اختیار هیات مدیره سازمان بورس باید اجرایی شود؛ اما با توجه به قطعی شدن استعفای شاپر محمدی و تحول در ریاست سازمان بورس، باید اجازه داد تا قالیباف اصل در مورد اجرا یا عدم اجرای مقررات جدید تصمیم‌گیری کند؛ چرا که رئیس جدید عهده‌دار مسئولیت نهاد ناظر بازار سرمایه خواهد بود و باید در این زمینه پاسخگو باشد. بنابراین باید اجازه داد تا وی تصمیم‌گیری کند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com