اخبار اقتصادی

قیمت فروش هر کیلوگرم شکر سفید فله درب کارخانه تعیین شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابوالقاسم محمد زاده افزود: بر اساس بند ۵ تصمیمات متخذه ذیل دستور اول نود و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور حداکثر قیمت فروش هرکیلو شکرسفید فله برای مصرف کننده ۷۳۰۰ تومان و شکر بسته بندی ۱۰۰۰گرمی ۸۷۰۰ تومان اعلام شده است.

محمد زاده بیان کرد: از آنجاییکه عرضه کالاها در اوزان و نرخهای مختلف و بعضاً نزدیک به هم موجب سردرگمی مصرف کنندگان و زمینه ساز سوءاستفاده خواهد شد؛ قیمت مصرف کننده بسته بندی صرفاً بر مبنای وزن یک کیلوگرمی اعلام گردیده است.

وی اضافه کرد: همانطوریکه تأکید و تصریح شده قیمت های فوق حداکثری است و عرضه با قیمت پایین‌تر به مصرف کنندگان امری شایسته و مورد تقدیر است لذا بدیهی است شکر تولیدی با قیمت های قبل موجود در شبکه توزیع و مراکز عرضه کماکان با قیمت قبل عرضه خواهد شد.

معاون سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهر با توجه به مراتب فوق تاکید کرد: رعایت قیمت های اعلام شده نسبت به کنترل ورود و خروج شکر از کارخانجات تولیدی و انبارهای مستقر در استان، نحوه توزیع آن و ممانعت از فروش به عوامل واسطه با هدف بازارسازی و افزایش قیمت های غیر منطقی از جمله اولویت های این سازمان جهت جلوگیری از تخلفات اقتصادی خواهد بود.

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com