اخبار اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۹/۲۱

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران منتظرند ببینند که آیا آمریکا تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای چینی وضع می کند و در حالی که قیمت فلز پالادیوم همچنان در حال رکورد شکنی است، قیمت طلا امروز رشد اندکی را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۱ درصد افزایش به ۱۴۷۵ دلار و ۸ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز ۰٫۳۱ درصد رشد داشت و به ۱۴۷۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «موضوع کلیدی برای بسیاری از بازارها در کوتاه مدت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین است. هر دو کشور نشان داده اند که تعرفه های جدید احتمالا به تعویق خواهد افتاد… اگر شاهد وضع تعرفه های جدید در روز یکشنبه باشیم، این موضوع تاثیر بسیار مثبتی بر بازار طلا خواهد داشت.»

طلا معمولا هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی به عنوان یک محل امن برای سرمایه گذاری مطرح شده و قیمت آن افزایش می یابد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا قرار است امروز با مشاوران ارشد خود در باره تعرفه هایی که قرار بود در روز ۱۵ دسامبر بر کالاهای چینی اعمال شود دیدار کند.

در جلسه قبل، پس از آنکه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را ثابت نگه داشت و این سیگنال را ارشد کرد که هزینه استقراض در آینده نزدیک تغییری نخواهد کرد، قیمت طلا تا یک درصد افزایش داشت و به بالاترین رقم از ۵ دسامبر رسید.

نرخ بهره بالا موجب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و رشد ارزش دلار می شود و تاثیری منفی بر قیمت طلا دارد. پس از آنکه فدرال رزرو امیدها نسبت به افزایش نرخ بهره را از بین برد، شاخص ارزش دلار به پایین ترین رقم از اوایل ماه اوت رسید.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com