اخبار اقتصادی

صلاحیت واردکنندگان نهاده های دامی بررسی مجدد می‌شود + سند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد قبله مدیرکل دفتر امور خدماتی بازرگانی با ارسال نامه ای به مدیران عامل شرکت‌های تامین کننده نهاده‌های دامی، جو، ذرت و کنجاله نوشت: با عنایت به مفاد تبصره‌های ۵و۴ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضوابط اختصاصی کالاهای یارانه‌ای و اساسی موضوع تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغی ریاست وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره ۲۲۹۴۷۲/۶۰ مورخ ۱۳۹۷/۹/۶ مقرر گردیده فعالین تجاری کالای اساسی با هدف شفافیت شبکه توزیع و قابلیت رصد کالا در زنجیره توزیع داخل کشور، اطلاعات خود را ارائه نمایند.

با توجه به اتصال سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی به سامانه جامع تجارت اطلاعات واردات تولید و فروش نهاده‌های دامی شامل جو، ذرت و کنجاله از سامانه بازارگاه به سامانه جامع تجارت ارسال می‌شود و لذا نیازی به ثبت مجدد اطلاعات در سامانه جامع تجارت توسط فعالین مذکور نمی‌باشد. لیکن لازم است این فعالین و شرکت‌ها نسبت به اخذ نقش تاجر داخلی (تولید کننده/واردکننده) در سامانه جامع تجارت نیز اقدام نمایند. بدین منظور مقتضی است از بخش بارگذاری صلاحیت‌ها گزینه استعلام تاجر داخلی را انتخاب و اطلاعات آن را تکمیل و ثبت نمایند.

لازم به ذکر است مبنای تایید ثبت سفارش و تخصیص ارز اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع تجارت می‌باشد و در صورتیکه اختلافی در اطلاعات ارسالی به وجود آید، مقتضی است پیگیری لازم توسط آن شرکت صورت گیرد.

وزارت جهاد کشاورزی , واردات , کالاهای اساسی , وزارت صنعت ,

انتهای پیام/

www.tehranstar.com