اخبار اقتصادی

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا ۲۶ هزار نفر را اخراج می‌کند

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، لوفتهانزا، در روز پنج شنبه اعلام کرد هزاران شغل را در بحبوحه پیش‌بینی های ناامید کننده در مورد آینده صنعت هوانوردی جهان به خاطر بحران کرونا کاهش می دهد.

 این شرکت اعلام کرد پرواز ۱۰۰ هواپیمای کمتر باعث شده ۲۲ شغل تمام وقت اضافی به وجود بیاید یعنی ۲۶ هزار نفر در کل گروه لوفتهانزا شغل خود را از دست میدهند. بیشتر این تعدیل نیرو در آلمان خواهد بود.

لوفت هانزا در اوایل همین ماه هشدار داده بود اقداماتش برای کاهش هزینه ها شامل تعدیل نیرو هم خواهد شد. این شرکت قبلاً ساعت کاری ۸۷ هزار نفر از ۱۳۷۰۰۰ کارمند خود را کاهش داده بود.

کارستن اشپور، مدیرعامل لوفتهانزا گفت:« بهبود تقاضا در بخش حمل و نقل هوایی بسیار آهسته خواهد بود. حمل و نقل هوایی در جهان طی ماه‌های اخیر متوقف شده است که پیامدهای بی سابقه‌ای برای عملکرد  ما داشته است».

اشپور ماه گذشته گفت همه‌گیری ویروس کرونا بزرگترین چالش این شرکت طی عمر ۶۵ ساله آن بوده است.

 تعداد مسافران این شرکت هواپیمایی ۹۸ درصد در آوریل کاهش یافت. لوفتهانزا در سه ماهه اول سال جاری میلادی هم شاهد کاهش ۲۶ درصدی مسافرانش نسبت به سال گذشته در همین دوره بود.  خسارت خالص این شرکت در سه ماهه اول به ۲٫۱ میلیارد یورو (۲٫۴ میلیارد دلار) رسید در حالی که این رقم در همین سه ماهه در سال گذشته میلادی ۳۴۲ میلیون یورو (۳۹۰ میلیون دلار) بود.

لوفت هانزا هم مانند سایر شرکت‌های هوایی جهان مجبور شد طی دو ماه گذشته تقریبا تمام ناوگان هوایی خود را به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا زمین گیر کند. به این ترتیب صنعت هوانوردی جهان کاملاً متوقف شد.

 انتهای پیام/۴۶

www.tehranstar.com