اخبار اقتصادی

شاخص بورس ۳۶ هزار واحد دیگر رشد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۷۱۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۹۰۶میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۲۷۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۶هزار و ۱۲۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۹هزار واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری غدیر، گسترش نفت و گاز پارسیان و آلومینیوم ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۵۸۶واحد، کل (هموزن) ۱۰۰۲۵واحد، قیمت (هموزن) ۶۶۲۵واحد، آزاد شناور ۴۹۲۷۲واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۸۲۵۴ و ۶۵۴۷۲ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۶۵میلیون ورقه به‌ارزش ۴۶۱۵میلیارد تومان در ۶۸۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۱۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۳هزار و ۱۸۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های مدیریت انرژی امید تابان هور، سیمان لار سبزوار و دامداری تلیسه نمونه بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com