اخبار اقتصادی

شاخص بورس به اصلاح ۴ هزار واحدی تَن داد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۳میلیارد و ۸۶۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۱۵هزار و ۸۲۵میلیارد تومان در یک میلیون و ۷۷۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴۴۸۱واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۷۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۸۰میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۴۶۸میلیارد تومان در ۷۴۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۲هزار و ۲۸۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی مارون شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و تولید نیروی برق دماوند با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com