اخبار اقتصادی

شاخص بورس به ارتفاع ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ واحد رسید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۲۲۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۳هزار و ۲۴۵میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۵۵۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۴هزار و ۶۹۹واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۰هزار و ۱۲۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران، ایران خودرو و پتروشیمی پارس شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۹۰۰واحد، کل (هموزن) ۸۷۹۱واحد، قیمت (هموزن) ۵۷۸۷واحد، آزاد شناور ۲۶۱۹۷واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۱۰۱۱۸ و ۳۲۳۶۰ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۵۶۸میلیون ورقه به‌ارزش ۵۴۱۳میلیارد تومان در ۷۲۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۱۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۳هزار و ۴۹۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com