اخبار اقتصادی

شاخص بورس امروز ۳۵ هزار واحد رشد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۰میلیارد و ۷۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۳هزار و ۶۹۸میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۷۴۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲هزار و ۱۱۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۱۸هزار واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، داروپخش و سرمایه‌گذاری خوارزمی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۴۳۴واحد، کل (هموزن) ۹۰۰۴واحد، قیمت (هموزن) ۵۹۵۲واحد، آزاد شناور ۴۷۳۹۱واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۳۱۰۳ و ۴۶۶۲۱ واحد رشد کردند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۴۳۶واحد، کل (هموزن) ۹۰۰۴واحد، قیمت (هموزن) ۵۹۵۲واحد، آزاد شناور ۴۷۳۹۱واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۳۲۱۰۳و ۴۶۶۲۱واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۶۵۰میلیون ورقه به‌ارزش ۴۷۰۸میلیارد تومان در ۶۴۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۰۵واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۲هزار و ۸۷۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنایع کاغذ پارس، بیمه کوثر و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com