اخبار اقتصادی

سود ۲۰ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در طرح ملی مسکن

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمود محمودزاده  اظهار کرد: مقرر شده تا بانک‌ها، ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن، تخصیص بدهند که پیرو آن، مکاتباتی انجام و ابلاغیه بانک‌مرکزی در این خصوص به بانک‌ها، اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین منابع طرح اقدام ملی مسکن با همفکری بانک‌ها انجام خواهد شد، ادامه داد: تصمیماتی در جلسه وزارتخانه راه و شهرسازی با مدیران عامل بانک‌ها گرفته شد که بر اساس آن، مقرر شد تا کارگروهی با مشارکت بانک مرکزی، بانک‌های عامل و وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود و مکانیزم واگذاری تسهیلات برای کل کشور به صورت همسان‌سازی شده انجام و ابلاغ شود.

وی با اشاره به اعلام آمادگی بانک‌ها برای تامین منابع مالی طرح ملی مسکن، ابراز امیدواری کرد تا بانک‌ها بتوانند با پرداخت به موقع تسهیلات به پروژه‌های طرح اقدام ملی، روند اجرایی کار را سرعت ویژه بدهند.

معاون مسکن و ساختمان گفت: بانک‌ مسکن بر اساس ابلاغی که به آن شده در طرح ملی مسکن ۱۲۰۰۰ میلیارد تومان، معادل ۱۲۰ هزار فقره تسهیلات ۱۰۰ میلیونی بر اساس ابلاغی که به آن بانک شده، پرداخت خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، با توجه به این‌که سود این تسهیلات ۱۸ درصد است، برای یک فقره وام ۱۰۰ میلیون تومانی، متقاضی بیش از ۱۷۰ میلیون تومان باید سود پرداخت کند. به عبارت دیگر سود ۱۲۰ هزار فقره تسهیلات ۱۸ درصدی بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که نصیب بانک مسکن می‌شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com