اخبار اقتصادی

ریاست جمهوری ترامپ سودی برای بیشتر آمریکایی‌ها نداشته است

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، طبق یک نظر سنجی که توسط شرکت خدمات مالی «بنکریت دات کام» صورت گرفته، دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ سودی برای اکثر آمریکایی‌ها نداشته است. کمتر از یک ششم افرادی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند عقیده دارند شرایط مالی آنها بهبود یافته است.

 تقریباً دو برابر این تعداد می‌گویند از ژانویه ۲۰۱۷ که ترامپ وارد کاخ سفید شده، از نظر مالی پسرفت کرده‌اند و حدود نیمی از بزرگسالان آمریکایی که از آنها نظر سنجی شده تغییری در سطح مالی خود احساس نمی کنند.

 ویروس کرونا تا حدی مقصر این شرایط است. از هر پنج نفر که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، سه نفر می‌گویند ثروت فردی آنها طی دوره ریاست جمهوری ترامپ هیچ افزایشی نداشته حتی قبل از اینکه ویروس کرونا اقتصاد را فلج کند و به بازارهای سهام راه یابد.

مارک همریک، اقتصاددان ارشد بنکریت دات کام می گوید:« علی رغم نرخ پایین بیکاری قبل از همه گیری ویروس کرونا، افزایش درآمدها طی دورانی که ما آن را توسعه طولانی مدت ۱۲۸ ماهه ی‌دانیم، بسیار آهسته بود. در کشور ما بالا رفتن از نردبان ثروت سخت تر شده است».

رأی دهندگان احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا چند دسته شده اند. ترامپ و جو بایدن دموکرات هر کدام بیش از یک سوم حمایت ها را طبق نظرسنجی ها در اختیار دارند و بقیه یا اعتقاد دارند هیچکدام از این کاندیداها مناسب نیستند و یا هیچ چیز نمی دانند».

تنها ۳۵ درصد از کسانی که می گویند شرایط مالی آنها از همه گیری ویروس کرونا تأثیر منفی گرفته اعتقاد دارند ثروتشان پس از انتخابات ماه نوامبر افزایش می یابد.

 این نظرسنجی از ۱۳۴۳ فرد بزرگسال در آمریکا در سوم و چهارم ژوئن انجام شد.

 انتهای پیام/۷۱

www.tehranstar.com