اخبار اقتصادی

روسیه طی ۱۰ سال آینده جزیره ساخالین را به سرزمین اصلی متصل می‌کند

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روسیه قصد دارد پروژه ساختمانی چند میلیارد دلاری اتصال جزیره ساخالین در خاور دور را بین سالهای  2030 تا ۲۰۳۵ اجرایی کند.

والری لیمارنکو، فرماندار منطقه ساخالین گفت انتظار می‌رود این پل جدید به طرز قابل توجهی تجارت را تقویت کند چون دسترسی به بنادر این جزیره دورافتاده را فراهم می کند. این مسیر یک عملکرد مهم لجستیکی به این منطقه می دهد چون محموله هایی که از ژاپن به اروپا می‌روند، می توانند از این مسیر عبور کنند. همچنین می‌توان پالایشگاه های نفت و گاز در طول آن ساخت.

وی گفت:«  به نظر ما این پروژه تا ۲۰۳۵ پایان می یابد . برخی حتی خوشبین تر هستند و عقیده دارند این اتفاق در ۲۰۳۰ می‌افتد». وی اضافه کرد شرکت خط آهن «راشن ریل ویز» فعالیت اولیه خود را آغاز کرده است.

به غیر از یک پل ۶ کیلومتری در طول تنگه نولسکوی، باریکترین نقطه بین این جزیره و سرزمین اصلی روسیه، این پروژه همچنین شامل ساخت حدود ۵۸۰ کیلومتر خط آهن به اضافه نوسازی زیرساخت‌های فعلی هم می شود.

 دهه هاست در مورد ساخت راهی برای ارتباط با این جزیره روسی صحبت می‌شود. سال گذشته ولادیمیر پوتین به دولت دستور داد بر روی این مسئله کار کند و ارزش مالی آن را تخمین بزند. طبق برآوردهای مختلف، این پروژه بین ۵۴۰ میلیارد روبل (حدود ۸٫۵ میلیارد دلار) و ۶۳۸ میلیارد روبل (بیش از ۱۰ میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت.

 انتهای پیام/۱۵۳

www.tehranstar.com