اخبار اقتصادی

رشد ۱۱۲۹۸ واحدی شاخص بورس در هفته دوم آذرماه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در دومین هفته آذرماه امسال تعداد ۱۷۰۷۴ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۸۷۰۳۸ میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۸۹۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۹٫۷۱ درصد افزایش، ۱۲٫۵۹ درصد کاهش و ۱۸٫۳۹ درصد افزایش نسبت به هفته قبل‌تر را تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۴۹۴ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله هم در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۱۰۹  میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت که به ترتیب با ۴۳٫۱۷ و ۴۲٫۲۹ درصد کاهش همراه شدند.

در بازار بدهی نیز که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، در این مدت تعداد ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۱ میلیارد ریال معامله شد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس هم در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۵ آذرماه جاری با ۱۱۲۹۸ واحد افزایش، معادل ۳٫۶۳ درصد رشد داشت و به رقم ۳۲۲۵۲۸ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز در این مدت با ۶۴۳۱ واحد افزایش معادل ۶٫۹۲ درصد افزایش را به ثبت رساند و به رقم ۹۹۳۱۲  واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۷۵۱۰ واحد افزایش در هفته گذشته به رقم ۲۳۱۴۱۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۶۱۳۴ واحد افزایش به عدد ۶۶۹۳۹۷ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۳٫۳۵ درصد و شاخص بازار دوم با ۴٫۰۶ درصد افزایش همراه شدند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com