اخبار اقتصادی

دولت نگهبان را به دولت باغبان تبدیل می‌کنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد علی دهقان دهنوی صبح امروز در مراسم افتتاح پنجره واحد فیزیکی کسب و کار اظهار داشت: کاری که امروز  شروع می کنیم  یکی از ده شاخصی است که فضای کسب و کار در دنیا  با آن سنجیده می شود.اگر یک فعال اقتصادی بخواهد کاری را شروع کند نیاز به ثبت شرکت و سایر مراحل دارد تا بتواند برای شروع فعالیت آماده شود، که این کار متوسط ۷۲ و نیم روز طول می کشید. 

وی با بیان اینکه رتبه ایران در دنیا  در بخش بهبود فضای کسب و کار ۱۷۸  است که باید بدانیم فرق ما با کشوری که رتبه نخست را دارد و این روند را در نصف روز طی می کند، چیست گفت: سیستم نظارت کشور ما مبتنی بر رویکرد نظارت پیشین است و  باید این نظارت را از نظارت پیشینی به پسینی تغییر دهیم. 

معاون وزیر اقتصاد افزود: برای شروع فعالیت اقتصادی افراد باید به حداقل ها  اکتفا کرده و نظارت های لازم به بعد از مراحل ثبت  موکول شود. بنابراین این اقدام با همکاری و همت اداره پست،سازمان مالیات، اداره ثبت شرکتها و .. امروز شروع می شود و روند ۷۲ روزه دریافت مجوز شروع فعالیت به سه روز کاهش می یابد. 

دهنوی ادامه داد: افراد نیازی برای دریافت کد اقتصادی که حدود  55 روز طول می کشید، نداشته و کد ملی آنها کد اقتصادی فرد است و در نهایت، امیدواریم  تا پایان سال سایر شاخص ها را نیز پیش ببریم و انشالله  دولت ما از دولت نگهبان به دولت باغبان تبدیل شود و مثل باغبان محیط رشد را برای بخش خصوصی فراهم کند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com