اخبار اقتصادی

دولت فرانسه ۱۷ میلیارد دلار به صنعت هواپیمایی کمک می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، درپی بحران مالی ناشی از شیوع کرونا، دولت فرانسه امروز (سه شنبه) اعلام کرد مبلغ ۱۵ میلیارد یورو (۱۶٫۹ میلیارد دلار) را به عنوان بسته نجات اقتصادی برای صنعت هواپیمایی این کشور از جمله شرکت هواپیماسازی ایرباس و خطوط هوایی ایرفرانس در نظر گرفته است.

وزرای دارایی، حمل و نقل، دفاع و محیط زیست فرانسه امروز از این طرح نجات برای صنعتی که اشتغال صدها هزار نفر در فرانسه را فراهم کرده است، رونمایی کردند.

در ازای دریافت این کمک، شرکت‌ها ملزم به سرمایه‌گذاری بیشتر و سریعتر در هواپیماهای برقی، هیدروژنی یا سایر هواپیماهای کم مصرف هستند، زیرا فرانسه قصد دارد صنعت حمل و نقل هوایی خود را به «پاک ترین» صنعت در جهان تبدیل کند.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه گفت: ما همه تلاش خود را برای پشتیبانی از این صنعت فرانسوی بکار خواهیم گرفت چرا که برای حاکمیت، شغل و اقتصاد بسیار مهم است.

این پول شامل سرمایه‌گذاری مستقیم دولت، یارانه، وام و ضمانت وام می‌شود. این کمک مالی همچنین شامل صندوق ویژه‌ای است که به طور مشترک توسط دولت، ایرباس و سایر تولید کنندگان بزرگ تأمین می‌شود تا از تأمین کنندگان کوچک حمایت کند.

این بسته نجات همچنین شامل ۷ میلیارد یورو وام و تضمین وام است که دولت قبلاً به ایرفرانس وعده داده بود. تقریباً تمام هواپیماهای این شرکت تحت تأثیر ویروس کرونا زمین گیر شده اند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com