اخبار اقتصادی

درخواست دولت عراق از شرکت انگلیسی برای کاهش تولید نفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، یک منبع آگاه اعلام کرد که دولت عراق به منظور انجام تعهد سهمیه کاهش تولید اوپک از شرکت بریتیش پترولیوم (بی پی) درخواست کرده است تا تولید نفت خام در بزرگترین میدان نفتی این کشور را به میزان ۱۰ درصد کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، میدان رمیله که در نزدیکی قطب نفتی عراق در جنوب بصره واقع شده است، تقریباً ۱٫۵ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و شرکای این سازمان اخیراً تصمیم گرفتند تا به منظور افزایش قیمت ها، تولید نفت را حداقل تا پایان ماه ژوئیه به میزان حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

براساس داده‌های گردآوری شده توسط بلومبرگ، عراق باعدم رعایت سهمیه کاهش تولید خود در ماه مه موجب عصبانیت عربستان و روسیه شد؛ هنگامی که بیش از ۶۰۰ هزار بشکه در روز بالاتر از سهمیه ۳٫۶ میلیون بشکه‌ای خود در روز تولید می‌کرد.

عراق و دیگر کشورها از جمله نیجریه و آنگولا در جلسه ائتلاف اوپک پلاس در تاریخ ۶ ژوئن به توافق رسیدند تا تعهد خود را انجام دهند و تولید بیش از حد نفت در ماه گذشته را جبران کنند.

هفته گذشته، عراق در اولین تلاش خود برای تحقق وعده خود به اوپک از برخی از پالایشگاه‌های آسیایی خواست تا محموله‌های نفت خام کمتری را از این کشور دریافت کنند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com