اخبار اقتصادی

درج نماد نخستین شرکت تأمین سرمایه سهامی عام در سامانه پس از معاملات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از درج نماد تأمین سرمایه دماوند در سامانه پس از معاملات خبر داد.

بر اساس این گزارش، اساس پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیون سهم تا سقف ۵۰ هزار سهم به‌ازای هر نفر به‌مدت ۳۰ روز مطابق با درخواست خریداران آذرماه سال‌جاری آغاز می‌شود. این نخستین تأمین سرمایه سهامی عام است که از نکات حائز اهمیت دراین‌باره ترکیب سهامداران این شرکت است. وجه‌تمایز این تأمین سرمایه با سایر تأمین سرمایه‌ها، روش پذیره‌نویسی سهام در شرف تأسیس به‌صورت ثبت‌سفارش است.

این پذیره‌نویسی در عدد اسمی ۱۰۰ تومان با اعلام ناظر بازار در دامنه ثابت و تا سقف ۵۰ هزار سهم است و سفارش‌ها در دوره ثبت‌سفارش به‌نسبت ۶۰۰ میلیون سهم تخصیص داده می‌شود. سهامداران برای معامله بعد از عرضه و ثبت‌سفارش تا زمان ثبت شرکت و عملیات تأسیس باید در انتظار بمانند.

گفتنی است یکی از تفاوت‌های پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار و عرضه اولیه این است که بعد از عرضه اولیه به‌روش ثبت سفارش، نماد معاملاتی در دامنه ۵ درصد در بازار باز شده و قابل معامله است اما در پذیره‌نویسی این امکان تا تأسیس شرکت وجود ندارد و باید مراحل مربوط به ثبت شرکت را طی کند. بعد از اتمام پذیره‌نویسی و عملیات تأسیس شرکت، نماد معاملاتی آن در بازار مربوطه که برای تأمین سرمایه دماوند بازار پایه است، باز خواهد شد و عملیات نقل‌وانتقال سهام امکان‌پذیر می‌شود.

در همین رابطه، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، نماد تأمین سرمایه دماوند را با نماد “ذتاس” در سامانه پس از معاملات درج کرد تا پذیره‌نویسی این تأمین سرمایه انجام شود.

انتهای پیام/+

www.tehranstar.com