اخبار اقتصادی

خودداری مایکروسافت از فروش فناوری تشخیص چهره به پلیس آمریکا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، مایکروسافت روز پنجشنبه اعلام کرد که این شرکت هم مانند شرکت‌های بزرگ آمازون و آی بی‌ام، تکنولوژی تشخیص چهره خود را به پلیس آمریکا نمی‌فروشد.

برد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت، این تصمیم را در برنامه روز پنجشنبه واشنگتن پست اعلام کرد و گفت تا زمانی که یک قانون درباره رعایت حقوق بشر در کاربرد فناوری تشخیص چهره در آمریکا به تصویب نرسد آن را به پلیس این کشور نخواهد فروخت.

این سه‌گانه غول‌های فناوری در حالی از ارائه فناوری تشخیص چهره خود به نیروی‌های پلیس آمریکا تجدید نظر کرده‌اند که این فناوری به دلیل شناسایی نادرست افراد سیاه پوست با انتقاد شدید روبرو شده است.

بر اساس این گزارش، اعتراضات گسترده در آمریکا پس از مرگ جورج فلوید به دست پلیس این کشور توجه افکار عمومی را به سمت نژادپرستی و نحوه استفاده پلیس آمریکا از فناوری ردیابی و تشخیص چهره سوق داده است.

اما در حالی که هر سه شرکت به دلیل فعالیت در زمینه توسعه هوش مصنوعی از جمله نرم‌افزار تشخیص چهره شناخته شده‌اند، هیچکدام نقش عمده‌ای در فروش چنین فناوری به پلیس ندارند.

اسمیت همچنین گفت که مایکروسافت در حال حاضر نرم‌افزار تشخیص چهره خود را به هیچ یک از بخش‌های پلیس ایالات متحده نمی‌فروشد.

این در حالی است که هر سه شرکت مایکروسافت، آمازون و آی بی‌ام خواستار تنظیم قوانین ملی درباره نحوه استفاده پلیس از فناوری تشخیص چهره از سوی کنگره آمریکا شده اند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com