اخبار اقتصادی

خطوط هوایی دولتی امارات مجبور به تقاضای وام شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خطوط هوایی امارات که یکی از بزرگترین شرکتهای هواپیمایی در جهان محسوب می شود و به علت کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی درپی شیوع کرونا در سخت ترین دوران تاریخ خود به سر می برد، امروز (یکشنبه) اعلام کرد که برای مقابله با این رکود، تقاضای وام خواهد کرد.

این شرکت هواپیمایی دولتی که پروازهای منظم مسافربری خود را در ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورد، اظهار داشت: بهبودی از این رکود و کاهش تقاضا برای سفر هوایی حداقل ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید.

خطوط هوایی امارات با وجود اینکه از افزایش ۲۱ درصدی سود خود در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس خبر داد، اعلام کرد که این بیماری همه گیر عملکرد سه ماهه چهارم این شرکت را در سال گذشته تحت تأثیر قرار داده است.

 این شرکت همچنین اعلام کرد که در سه ماهه اول فعالیت خود در سال جاری از بانک ها و مؤسسات مالی تقاضای وام خواهد کرد تا از تأثیر شیوع کرونا بر وضعیت اقتصادی خود بکاهد.

خطوط هوایی امارات در ماه مارس به دلیل پاندمی بیماری کرونا، تعداد کارمندان خود را به طور موقت کاهش داد.

مشخص نیست چه موقع پروازهای عادی این شرکت هواپیمایی از سر گرفته خواهد شد. شرکت رقیب یعنی قطر ایرویز اعلام کرده است که از این ماه شروع به بازسازی شبکه خود خواهد کرد

این در حالی است که شرکت هواپیمایی اتحاد در ابوظبی قصد دارد پروازهای منظم خود را از ماه ژوئن از سر بگیرد.

انتهای پیام/

 

www.tehranstar.com