اخبار اقتصادی

خاورمیانه را با ظرفیت عمرانی کشور می‌توانیم شخم زده و از نو بسازیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علاء‌الدین ختایی در آیین رونمایی از تهاتر کارت با یادآوری این‌که بازار تهاتر براساس فعالیت اقتصادی و تنگاه‌های موجود طی ۳۰ سال اخیر ساماندهی شده است،‌ اظها رکرد: طی سه دهه اخیر از روش‌های سنتی تهاتر به سمت روش‌های نوین حرکت کرده‌ایم.

وی با تاکید بر این‌که تهاتر را می‌تواند به تمام حوزه‌ها از جمله کالا و خدمات تعمیم داد،‌افزود: مباحث مربوط به تهاتر کالا طی سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که به دنبال راه‌اندازی نمایندگی استانی بازار تهاتر هستیم یکی از مزیت‌های تهاتر کارت را تامین کالای مورد نیاز به صورت استانی اعلام و تصریح کرد: در واقع تهاتر کارت همان نقش برات کارت گذشته را ایفا می‌کند و با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق بانک عامل، معاملات در بازار تهاتر انجام می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان در ادامه با اشاره به این‌که در حال حاضر تولیدکنندگان ایرانی با یک سوم ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق، نبود یا کمبود نقدینگی مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه است.

ختایی ادامه داد: این در حالی است که ظرفیت خالی فراوانی در بخش عمرانی کشور داریم که با تکیه بر آنها می‌توانیم خاورمیانه را شخم زد و آنرا از نو بسازیم.

به گفته وی، در این مسیر تنها باید زیرساخت‌های مورد نیاز برای تهاتر در تمام بازارهای اقتصادی را با هدف تامین مواد اولیه فراهم کرد.

وی همچنین از امکان تهاتر کالا با ۱۷ کشور خبر داد و افزود: آیین‌نامه مربوط به این اقدام تدوین و به کمیته ضد تحریم وزارت اقتصاد و امور دارایی ارسال شده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com