اخبار اقتصادی

حمایت مالی وزارت کار از واحدهای تولیدی مناطق زلزله زده غرب

میرهادی قره سید رومیانی، نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مناطق زلزله زده غرب کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره میزان خسارت های وارده به واحدهای تولیدی گفت: فعلاً آمار دقیقی از میزان خسارت به شغل افراد وجود ندارد و باید منتظر ماند تا بررسی بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در زلزله چند روز گذشته ۱۳۷ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در شهر‌های کندوان و ترکمنچای تخریب شده است افزود: با حمایت های صندوق کارآفرینی امید مقرر شد واحدهای آسیب دیده از زلزله با تسهیلات صندوق راه اندازی شود. همچنین ارائه تسهیلات مجدد برای بازسازی و راه اندازی در دستور کار قرار گیرد.

رومیانی بیان کرد:  همچنین شناسایی و استمهال وام گیرندگان صندوق امید در مناطق زلزله زده از دیگر اقدامات در حمایت از زلزله زدگان است.

 نماینده ویژه وزارت کار در مناطق زلزله زده غرب کشور درباره حمایت های صندوق بیمه روستاییان گفت: معافیت از پرداخت حق بیمه سال وقوع حادثه غیر مترقبه برای آن دسته از بیمه شدگان منطقه زلزله زده که تخریب منزل یا آغل احشام و فوت احتمالی وابسته درجه ۱ و یا تلفات دامی داشته باشند، اعطای تسهیلات کم بهره طبق شرایط آماری بند اول مبلغ حداقل ۳۰ میلیون ریال با تنفس حداقل یکساله و مدت بازپرداخت ۳تا۵ساله و پرداخت مضاعف مستمری معمول به مستمری بگیران طبق آمار بند اول یک تا ۲برابرمبلغ موجود طی ماه آتی از جمله اقداماتی است که با همکاری صندوق بیمه روستاییان قرار است انجام شود.

 وی ادامه داد:همچنین با همکاری بانک رفاه و تعاون مزایایی مانند تخصیص بودجه ۲۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه (سقف فردی یکصد میلیون ریال)، امهال در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی هموطنان آسیب دیده از زلزله به مدت یکسال در صورت تقاضای آنها، تخصیص شماره حساب برای جمع آوری کمک‌های نقدی به هموطنان زلزله زده و اختصاص ده میلیارد ریال کمک بلاعوض به آسیب دیده از زلزله در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی در نظر گرفته شده است.

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com