اخبار اقتصادی

حق پخش تلویزیونی راه‌گشای مشکل درآمدزایی باشگاهها می‌شود؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکی از موانع پیش روی واگذاری باشگاههای ورزشی بویژه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و همچنین تضمین کننده موفقیت در واگذاری آنها موضوعات مربوط به درآمدزایی باشگاه است.

این در حالی است که به دلیل دولتی بودن ساختار اقتصاد کشور، درآمدزایی باشگاهها همواره با اما و اگرهایی مواجه بوده و هست و در این میان بحث حق پخش تلویزیونی به دلیل داشتن سهم بالایی از سبد درآمدزایی باشگاهها و مشکلات و موانع موجود در این زمینه همواره مورد نقد بوده است.

بر این اساس در بند «ل» لایحه بودجه سال ۹۹ موضوعاتی مطرح شده است که شاید این مشکل رفع و حق پخش تلویزیونی راه‌گشای مشکل درآمدزایی باشگاهها باشد.

در این راستا در بند مذکور آمده است:« به استناد بند (پ) ماده (٩٢) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلفند درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را به ردیف درآمدی شماره ١۴ ١٨۴ نزد خزانه داری کل کشور واریز نمایند. وجوه واریزی به نسبت مساوی از محل ردیف ۴٩-۵٣ مندرج در جدول شماره (٩) این قانون در اختیار وزارت ورزش و جوانان (برای کمک به فدراسیون های مربوطه) و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.»

این گزارش می‌افزاید: در صورتی که این لایحه در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد بخش عمده ای از مشکلات ورزش و فوتبال از سال آینده حل خواهد شد و از فروردین ماه سال آینده این تصمیم اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com