اخبار اقتصادی

حد مجاز فروش مودیان وارد سازوکار وصول مالیات شد+جزئیات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دستورالعمل ماده ۶ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از سوی وزیر اقتصاد ابلاغ شد. درماده ۶ قانون مذکور آمده است جمع صورت حسابهای الکترونیکی توسط هر مودی در هر دوره مالیاتی  نمی تواند بیشتر از سه برابر فروش اظهار شده وی در دوره مشابه سال قبل که مالیات آن پرداخت شده است باشد.

بر این اساس حد مجاز فروش مودیان به صورت زیر تعیین می‌گردد:

برای واحدهای جدید التاسیس و فاقد تجربه حد مجاز فروش به میزان سه برابر معافیت موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیاتهای مستقیم همان سال برای یک دوره مالیاتی می‌باشد. برای سایر مودیان که به عنوان کسب و کار جدید التاسیس و فاقد تجربه محسوب نمی‌شوند حد مجاز فروش برابر است با سه برابر فروش اظهاری دوره مشابه سال قبل که مالیات آن پرداخت یا ترتیب پرداخت آن داده شده است.

همچنین  سازمان موظف است به منظور آگاهی مودیان از حد مجاز فروش تعیین شده موضوع ماده ۲ این آیین‌نامه برای هر دوره مالیاتی ایشان تمهیدات لازم را در کارپوشه مودیان یا سامانه‌ای جهت تبادل اطلاعات میان مودیان و سازمان طبق بند (ب) ماده ۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان انجام دهد. از سوی دیگر افزایش حد مجاز فروش پس از هر دوره امکان پذیر نمی‌باشد.

مالیات ,

مالیات ,

انتهای پیام/

www.tehranstar.com