اخبار اقتصادی

جزئیات بودجه ۹۹|تکالیف اشتغالی دولت در تبصره ۱۸ بودجه

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان برنامه و بودجه لایحه ۴۸۰ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد.

در راستای تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۹ به دولت اجازه داده می شود اعتبارات مندرج در جدول تبصره ۱۴ این قانون را در قالب وجوه اداره شده، یارانه سود، کمک بلاعوض با منابع موضوع ماده ۵۲ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در چهارچوب مصوبات هیأت امنا،ضوابط ،مقررات و اساسنامه صندوق توسعه ملی و همچنین تسهیلات بانکی ترکیب و برای اجرای برنامه های ایجاد اشتغال مولد، تثبیت اشتغال موجود،اجرای سیاست های بازار کار و تکمیل اجرای برنامه های بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ و ۹۸ کل کشور هزینه کند.

 به منظور تسهیل تأمین وثایق مورد نیاز برنامه های موضوع این حکم،بخشی از منابع عمومی جز۱ این بند می تواند با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور برای افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری استفاده شود.

 ده درصد از عوارض ارزش افزوده سهم دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری موضوع جز۱بند۲ ماده ۶ قانون برنامه ششم توسعه، توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان و بر اساس سیاست های مصوب آن شورا برای اجرای برنامه های توسعه اقتصادی و  اشتغالزایی روستایی موضوع جز۱ بنده الف ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه اختصاص می یابد. دستورالعمل اجرایی این موضوع به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارت کشور تهیه و ابلاغ خواهد شد.

بودجه ایران ,

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com