اخبار اقتصادی

جریمه چند روسی و ایتالیایی توسط آمریکا به جرم دور زدن تحریم‌ روسیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ناظران فدرال آمریکا شرکت های روسی، ایتالیایی و آمریکایی و چندین تن از کارمندان آنها را به جرم تلاش عامدانه برای دور زدن تحریم های آمریکا جریمه کرده اند. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد این شرکت ها یک توربین ساخت آمریکا را در اختیار یک شرکت دولتی روسیه قرار داده اند.

پس از تحریم روسیه توسط آمریکا به دنبال درگیریهای سال ۲۰۱۴ بر سر کریمه، خرید این توربین توسط یک شرکت روسی ممنوع شده بود ولی طبق بیانیه وزارت دادگستری آمریکا این شرکت با اولگ ولادیسلاوویچ نیکیتین و شرکت کی اس انجینیرینگ (KSE) او در روسیه برای خرید این توربین یک قرارداد به مبلغ ۱۷٫۳ میلیون دلار بست.

نیکیتین، KSE و آنتون چرموخین، کارمند این شرکت متهم به نقض تحریم‌های آمریکا و قانون اختیارات اقتصادی در شرایط اضطراری بین المللی و قانون اصلاح کنترل صادرات و ارتکاب تقلب و پولشویی شدند.

 طبق این بیانیه، نیکیتین، چرموخین و شرکت KSE  با به خدمت گرفتن گابریل ویلونه، مالک شرکت خدمات نفت و گاز بین المللی جی وی ای و برونو کاپارینی، کارمند این شرکت این توربین را دریافت کردند.

ویلونه، کاپارینی و شرکت جی وی ای بعد دالی باگرو و شرکت عرضه و استخراج نفت او را برای دریافت توربین وکترا از یک تولیدکننده ناشناس آمریکایی و انتقال آن به خارج از کشور به کار گرفتند. آنها هم به جرائمی که در بالا ذکر شد متهم شدند.

باگرو و شرکتش متهم به کلاهبرداری و پولشویی شدند. طبق گزارش وزارت دادگستری آمریکا شواهد حاکی از آن است که این شرکت روسی قصد داشته از این توربین در سکوی حفاری آبهای عمیق خود در قطب شمال استفاده کند.

نیکیتین، ویلونه و باگرو در ساوانای ایالت جورجیا در آمریکا دستگیر شدند و منتظر محاکمه هستند.

نیکیتین،چرموخین، ویلونه وکاپارینی حداکثر به ۲۰ سال زندان و پرداخت یک میلیون دلار جریمه به خاطر نقض قانون اختیارات اقتصادی و قانون اصلاح کنترل صادرات محکوم می‌شوند و حداکثر ۵ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار هم جریمه سرپیچی از این قوانین و فریب آمریکا در انتظار آنهاست.

این افراد به همراه بارگو، همچنین با ۲۰ سال زندان و ۵۰۰ هزار دلار جریمه به جرم کلاهبرداری و اقدام به پولشویی روبرو هستند.

انتهای پیام/۱۳۲

www.tehranstar.com