اخبار اقتصادی

توضیحات وزارت کار درباره توزیع یارانه معیشتی کارگران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از انتشار اخباری پیرامون یارانه معیشتی، وزارت کار توضیحاتی ارائه کرد.

متن کامل این توضیحات به شرح زیر است.

به دنبال درج خبری در آن خبرگزاری با عنوان «تماس‌های بی‌شمار کارگران، کارمندان و بازنشسته‌ها با تسنیم: یارانه معیشتی نگرفتیم/دولت شفاف‌سازی کند» به آگاهی می‌رساند دولت از همان ابتدا سازوکار طرح «حمایت معیشتی» را در اطلاعیه‌ها و گفت‌وگوهای رسانه‌ای به طور شفاف اعلام کرد.

همچنین شاخص‌های خانوارهایی که مشمول طرح حمایتی معیشتی نمی‌شوند را نیز در اطلاعیه شماره ۴ اعلام نموده است که متن اطلاعیه در پایگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه موجود است. همچنین تاکید می‌شود مبنای عدم مشمولیت، قشر یا اقشار خاصی از جامعه نبوده است.

ضمن توجه به این مهم در امر اطلاع‌رسانی، بدیهی است ذکر آمار و ارقام بدون منبع مشخص و موثق، جز سردرگمی و دلسردی در جامعه آن هم در میان اقشار مختلف، حاصلی ندارد، لذا ضرورت دارد آن رسانه محترم نیز در ارخباری از این دست دقت و تامل بیشتری مصروف دارد.

همچنین ضرری است مشخص شود آمار و ارقام اعلامی در خبر بر مبنای چه مستندات و منابعی ارائه شده است؟ تا در صورت متقن و مستدل بودن رسیدگی‌های‌ لازم در این خصوص به عمل آید.

خواهشمند است ضمن اطلاع‌رسانی به منظور تنویر افکار عمومی و بنا برقانون مطبوعات دستور فرمایید پاسخ این مرکز درج شود.

همچنین بعد از انتشار خبر” کارگران بسیاری بسته حمایتی دریافت نکرده اند”  این وزارتخانه در توضیحاتی اعلام کرد:

به دنبال درج خبری در آن خبرگزاری با عنوان” کارگران بسیاری بسته حمایتی دریافت نکرده اند” مورخ ۹۸٫۰۹٫۱۰ به آگاهی می رساند ادعای مطرح شده از سوی دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور در خصوص اینکه بخش زیادی از کارگران یارانه دریافت نکرده اند صحیح نیست و صرفاً یک گمانه زنی و برآورد ضمنی و تخمینی است.

بدیهی است ذکر آمار و ارقام بدون منبع مشخص و موثق جز سردرگمی و دلسردی در جامعه آن هم در میان قشر زحمت کش کارگران حاصلی ندارد. لذا ضرورت دارد آن رسانه محترم نیز در درج اخباری از این دست دقت و تأمل بیشتری مصروف دارد. همچنین ضروری است مشخص شود آمار و ارقام اعلامی در خبر بر مبنای چه مستندات و منابعی ارائه شده است تا در صورت متقن و مستدل بودن رسیدگی های لازم در این خصوص به عمل آید.

 خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی،به منظور تنویر افکار عمومی و بنا بر قانون مطبوعات دستور فرمایید پاسخ این مرکز درج شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com