اخبار اقتصادی

تقسیم منابع دولتی عادلانه نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا رضایی تولیدکننده قطعات خودرو در تیتر امشب گفت: نگاه به ۹ ماه گذشته نشان می‌دهد به لطف الهی و تاکیدات رهبر معظم انقلاب صنعتگران و قطعه سازان خودرو از تحریم‌ها استفاده کرده و تولید قطعات خودرو را منطبق با استاندارد‌های جهانی بومی سازی و تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرده اند.

او با اشاره به اینکه ایران خودرو امروز دو هزار خودرو روانه بازار کرده و خودرو‌های رسوب شده در انبار‌های خود را به حداقل رسانده است گفت: این اقدام از استفاده بهینه از ظرفیت تحریم‌ها و تلاش و پشتکار مجموعه حکایت دارد.

این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد.

رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می یابد.

سعید زکایی تولیدکننده محصولات پلیمری دیگر میهمان برنامه تحریم‌ها را فرصت مناسبی برای کشور برشمرد و تاکید کرد: هنر کشور اینست که از این بستر برای بالابردن توان داخلی استفاده کند.

او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می کند که فرصت بیشتری در اختیار کشور قرار می‌دهند.

زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحر یم‌ها قرار می‌دهد.

سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از آن‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند.

او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید.

او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند.

تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com