اخبار اقتصادی

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قرار است فردا با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در اشتهارد بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا به بهره‌برداری برسد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور ستاد اجرایی فرمان امام اقدام به تولید و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و… به ویژه در مناطق محروم کرده است. هفته گذشته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک تنفسی از طریق واحدهای تولیدی و کارگاه‌های مشارکتی بنیاد برکت از ارسال یک محموله بهداشتی به مناطق محروم جهت مقابله با شیوع کرونا خبر داد.

امیرحسین مدنی با اعلام این خبر افزود: محموله بهداشتی بنیاد برکت شامل محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح، ژل دست، دستکش، ماسک و لباس ایزوله به شهرستان‌های هدف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای مقابله با شیوع بیماری کرونا ارسال شد. 

وی شهرستان‌های دلفان استان لرستان، هیرمند و دلگان در استان سیستان و بلوچستان، سقز در استان کردستان، راور استان کرمان، بهاباد استان یزد و تکاب در استان آذربایجان غربی را از جمله شهرستان‌هایی ذکر کرد که محموله بهداشتی به آن‌ها ارسال شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: یک‌هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دست، یک‌هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده سطوح و ۵۰۰ لیتر ژل ضدعفونی کننده به این مناطق ارسال شد.

مدنی با اشاره به ارسال ۱۸۰ دست لباس ایزوله پرستاران و پزشکان معالج بیماران کرونایی اظهار داشت: ۲۳ هزار دستکش و ۱۰ هزار ماسک، دیگر اقلام محموله بهداشتی بنیاد برکت را تشکیل می‌دهند. بنیاد برکت با توجه به حساسیت‌ها و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، در زمینه کمک‌رسانی به مبتلایان ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع این بیماری فعال بوده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر از طریق واحدهای تولیدی و کارگاه‌های مشارکتی بنیاد، روزانه ۲۰۰ هزار ماسک تنفسی، ۶۵۰۰ دست پوشاک بیمارستانی(گان) و لباس ایزوله مخصوص پزشکان و پرستاران و ۲ هزار محافظ صورت تولید می‌شود. اگر مواد اولیه تامین و مساله پیش‌خرید محصولات حل شود، امکان تولید روزانه ۳۰۰ هزار ماسک و ۱۲ هزار محافظ صورت وجود دارد.

وی از تولید ۷۰ هزار دست پوشاک ایزوله بیمارستانی برای پرستاران و پزشکان بیماران کرونایی خبر داد و خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را جهت جلوگیری از شیوع کرونا و یاری‌رسانی به مبتلایان بسیج کرده و به‌کار گرفته است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com