اخبار اقتصادی

برنامه‌های محیط زیستی پالایشگاه پنجم پارس جنوبی

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد شفیع مؤذنی؛ سرپرست مدیریت فازهای ۹ و ۱۰ مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه “یکی از مهم‌ترین موارد در پالایشگاه پنجم توجه به معیارهای زیست محیطی است”، گفت: در همین راستا سال گذشته شاخص COD در پالایشگاه پنجم، ۵۰ درصدی نسبت به سال پیش از آن کاهش یافته است.

وی افزود: در سال گذشته مقدار انتشار SO2 از دودکش واحد بازیابی گوگرد نیز ۴۰ درصد کاهش داشته است.

مؤذنی تصریح کرد: در سال جاری نیز برنامه‌های این پالایشگاه در حوزه محیط زیست ادامه می‌یابد و هم‌اکنون خرید، نصب و راه‌اندازی تجهیزات مدیریت پسماند در راستای قوانین و مقررات ابلاغی سازمان‌های قانون‌گذار و بهبود قابل قبول شاخص ZWI در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: کاهش انتشار آلاینده‌های محیطی VOC  های حوضچه‌های نگهداری پساب با اجرای پوشش‌های هگزاگون و پایش کیفی هوای محیطی با نصب و راه‌اندازی ایستگاه پایش هوای محیطی از دیگر اقدامات در این راستاست.

سرپرست مدیریت فازهای ۹ و ۱۰ مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه “کاهش فلرینگ گازهای اسیدی با تأمین, نصب و راه‌اندازی قطعات مورد نیاز واحد دانه‌بندی گوگرد نیز در برنامه کاری این پالایشگاه قرار داد”، گفت: به زودی با نصب و راه‌اندازی دستگاه اسکیمر شاهد کاهش و کنترل آلودگی پساب حوضچه مشاهده خواهیم بود.

مؤذنی تصفیه خاک‌های آلوده به روش Land farming در پالایشگاه را از دیگر اقدامات مهم در حوزه محیط زیست در پالایشگاه پنجم دانست.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com