اخبار اقتصادی

بازگشایی مرزهای اروپا فقط برای شهروندان این قاره

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، بسیاری از کشورهای اروپایی امروز (دوشنبه) بعد از گذشت سه ماه از قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا، مرزهای خود را به روی شهروندان دیگر کشورهای این قاره باز کردند، اما این بازگشایی شامل شهروندان آمریکایی و آسیایی نمی‌شود.

گردشگران آمریکا، آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه فعلا باید منتظر بمانند. انتظار می‌رود اروپا از ماه آینده مرزهای خود را برای بازدید کنندگان دیگر نقاط جهان بازگشایی کند، اما جزئیات هنوز مشخص نیست.

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا، هفته گذشته به کشورهای عضو اعلام کرد که «آن‌ها باید در اسرع وقت مرز خود را باز کنند» و اظهار داشت که دوشنبه تاریخ خوبی است.

حدود دو هفته پس از باز شدن مرزهای ایتالیا، ایست بازرسی مرزی در آلمان، فرانسه و جاهای دیگر برای اکثر اروپایی‌ها شب گذشته برداشته شد.

این در حالی است که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای غیرعضو که در منطقه مسافرتی شنگن قرار دارند مانند سوئیس، انتظار نمی‌رود که حداقل تا ماه آینده مرزهای خود را به روی مسافران خارج از این قاره بازگشایی کنند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با اعلام بازگشایی مرزها و رستوران‌های پاریس گفت زمان آن رسیده است که «صفحه نخستین اقدام بحران را ورق بزنیم» و «دوباره طعم آزادی را کشف کنیم.»

اما وی هشدار داد: این بدان معنا نیست که ویروس ناپدید شده است و ما می‌توانیم اقدامات محافظتی را کنار بگذاریم. تابستان سال ۲۰۲۰ با سایر تابستان‌ها متفاوت خواهد بود.

در داخل اروپا بیش از ۱۸۲ هزار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا گزارش شده است. براساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز، اروپا بیش از ۲ میلیون مورد ابتلا از ۷٫۹ میلیون مورد تأیید شده جهان را در خود جا داده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com