اخبار اقتصادی

امضای ۳ تفاهم نامه استاندارد، ورزشی و حمل و نقل دریایی بین ایران و عمان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پایان هجدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان، سه تفاهم‌نامه همکاری در زمینه استاندارد، همکاری های ورزشی و حمل و نقل دریایی بین ایران و عمان امضا شد.

دو تفاهم نامه همکاری در حوزه حمل و نقل دریایی و ورزشی توسط رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت با علی بن مسعود بن علی السنیدی وزیر تجارت و صنایع عمان و تفاهم‌نامه حوزه استاندارد نیز بین نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و همتای عمانی امضا شد.

در پایان نیز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، بر توسعه روابط بین دو کشور تأکید و یکی از اولویت‌های سیاست‌خارجی ایران  را گسترش همکاری با کشور های همسایه و اسلامی دانست. با توجه به علاقه دو طرفه ایرن و عمان در گسترش روابط، باید تلاش کنیم نیازهای دو کشور در واردات و صادرات را از طریق همکاری دو کشور تأمین کنیم.

وی تأکید کرد:‌ دو کشور ایران و عمان در موقعیت هاب منطقه قرار داشته و شمال را به جنوب و شرق را به غرب متصل می‌کنند، بر همین اساس با توجه به این شرایط دو کشور باید این روابط گسترش یابد.بنابراین توسعه روابط دو کشور از منظر کیفی و کمی هدفگذاری شده است و امیدورایم با گسترش همکاری ها حجم تبادلات تجاری دو کشور حداقل به ۵ میلیارد دلار برسد. از لحاظ گردشگری نیز همان طور که ویزای تجار ایرانی به عمان بدون مشکل انجام می‌شود، ایران نیز دریافت ویزا را برای مردم عمان، حذف کرده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com