اخبار اقتصادی

#الو_تسنیم| چرا دولت از «هنرمندان میلیاردر» مالیات نمی‌گیرد؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هنوز مردم از شوک بنزین ۳ هزار تومانی بیرون نیامده اند که خبر آمد به دستور محمدباقر نوبخت، در بودجه سال ۹۹ نیز مانند سال های گذشته، هنرمندان میلیاردر معاف از پرداخت مالیات به دولت هستند.

معافیت مالیاتی هنرمندان میلیاردر درحالی در بودجه سال آینده هم برقرار خواهد ماند که دولت مدعی است منابع مالی محدودی در اختیار دارد و به همین دلیل هم نسبت به گرانیِ ۳ برابری قیمت بنزین و افزایش شبانه‌ی آن اقدام کرده است.

هرچند دولت در سال های قبل هم به جای افزایش درآمد خود از محل های رسمی، نسبت به خام فروشی نفت و میعانات گازی اقدام می کرد؛ این درحالی است که یکی از ادعاهای دولت افزایش درآمد از محل وصول مالیات هم است!

بیشترین درآمدهای مالیاتی دولت را کارمندان و حقوق بگیرانی پرداخت می کنند که به لطف سیاست های اقتصادی دولت، توان گذران زندگی را ندارند؛ در عین حال کسبه و واحدهای تولیدی بسیاری هستند که از مالیات‌های سنگین دولت گلایه دارند.

این گلایه ها بعد از افزایش ۳ برابری قیمت بنزین از سوی دولت، موجب اعتراض مردم شد، اما با وجود گذشت ۲۰ روز از آغاز طرح بنزینی دولت و استارت دوباره افزایش قیمت ها در بازار، نوبخت معاون رئیس جمهور دستور داد که معافیت مالیاتی هنرمندان در بودجه ۹۹ نیز برقرار باشد.

همین خبر کافی بود تا موجی از اعتراض ها بار دیگر روانه ی دولت و هنرمندانی شود که اتفاقاً سهم بزرگی در این حال و روز مردم دارند؛ مردم در شبکه های مجازی و کوچه و خیابان مدام این جمله را تکرار می کنند که چطور ما با این وضع درآمد باید مالیات بدهیم ولی هنرمندانی که درآمدهای میلیاردی دارند باید معاف شوند؟ “خوب بود دولت به‌جای گرانی بنزین از این میلیاردرها که امروز در قامت ضدانقلاب و اپوزیسیون ظاهر شدند، مالیات بگیرد.”

مردم می توانند برای انعکاس نظرات خود درباره معافیت مالیاتی هنرمندان با شماره ۴۲۱۳۹۶۲۰ روابط عمومی خبرگزاری تسنیم تماس بگیرند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com