اخبار اقتصادی

اقتصاد آمریکا با بی ثباتی قابل ملاحظه روبروست

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هشدار داد اقتصاد این کشور با بی ثباتی قابل ملاحظه‌ای در ماه‌های آینده روبروست و رکود اقتصادی به وجود آمده پس از همه گیری ویروس کرونا نابرابری درآمدها را برای اقلیت ها و کم درآمد ها بیشتر می کند.

وی گفت در گزارش کمیته بانکداری سنا آمده است:« بیشتر بی ثباتی اقتصادی نتیجه عدم اطمینان در مورد روند این بیماری و تاثیر اقدامات اتخاذ شده برای مهار آن است. تا زمانی که مردم از مهار کامل این بیماری مطمئن نشوند، رونق کامل اقتصادی غیر ممکن است».

پاول تأکید کرد مشاغلی که اخیراً از دست رفته بیشتر مربوط به کارگران کم درآمد، اقلیتها و زنان میشود و رکود فعلی نابرابری درآمدها را بیشتر می‌کند.

وی گفت اگر روند کاهش نرخ اشتغال متوقف نشود، رکود به وجود آمده فاصله رفاه اقتصادی در بین مردم را افزایش می‌دهد.

 بیکاری از زمان همه گیری ویروس کرونا در آمریکا افزایش یافته و به طور نامتناسبی به کارگران کم درآمد، اقلیت‌ها و زنان آسیب رسانده است. پاول همچنین هشدار داد رکود به وجود آمده خطر بزرگی برای کسب و کارهای کوچک است. وی گفت این کسب و کارها قلب اقتصاد آمریکا هستند.

 کنگره آمریکا کمکهای موقت بیشتری برای کسب و کارها و کارگران بیکار شده در نظر گرفته است. پاول هشدار داد بدون این کمک‌ها پیامدهای بلند مدت این همه گیری برای اقتصاد آمریکا شدیدتر خواهد بود.

وی گفت:« هرچه این رکود بیشتر طول بکشد، آسیب های بلند مدت آن از بیکاری های دائم گرفته تا بسته شدن کسب و کارها بیشتر خواهد بود. این کمک های مستقیم نه تنها برای خانواده ها و کسب و کارها در زمان نیازشان مفید است بلکه آسیب‌های بلندمدت اقتصادی را هم محدود می کند».

 انتهای پیام/۸۹

www.tehranstar.com