اخبار اقتصادی

افزایش ۳۵ درصدی حجم باربری ریلی جاده ابریشم جدید از مسیر روسیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجم باربری ریلی بین چین و اروپا از مسیر روسیه موسوم به “جاده ابریشم جدید” نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد رشد کرده است.

بر اساس این گزارش، از ژانویه تا مه سال ۲۰۲۰، کل حجم باربری ریلی در این مسیر حدود ۱۶۷ هزار کانتینر ۲۰ فوتی بوده است. در ماه مه نیز این رقم ۴۷۷۰۰ کانتینر یا ۱٫۸ برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

این آمار توسط الکسی شیلو، معاون مدیر کل راه آهن روسیه و رئیس مرکز خدمات حمل و نقل شرکتی طی یک کنفرانس ویدئویی بین مقامات روسی و چینی در مورد حمل و نقل ریلی اعلام شد.

وی گفت: تقاضا برای حمل و نقل ریلی بین آسیا و اروپا افزایش یافته است. این امر مزایای استفاده از حمل و نقل ریلی یعنی پایداری، قابلیت اطمینان، امکان تولید و دوستی با محیط زیست را جذاب‌تر می‌کند و باید از آن‌ها برای حفظ و افزایش جریان باربری ریلی استفاده کرد.

طی روزهای اخیر، شرکت راه آهن روسیه از افزایش ترافیک ترانزیت در شبکه ریلی خود خبر داد. در پنج ماه نخست امسال ۲۷۸ هزار کانتینر در این کشور انتقال یافتند که ۱۸ درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۲۰۱۹ است.

این شرکت همچنین اعلام کرد که به طور مداوم مسیرهای حمل و نقل ترانزیتی خود را توسعه می‌دهد. راه آهن روسیه تاکید کرد: بر اساس برنامه سرمایه‌گذاری امسال، با وجود بدتر شدن اوضاع اقتصادی، همه کارهای مربوط به ترافیک ترانزیت بار تا حد امکان طبق پیش بینی ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com