اخبار اقتصادی

افتتاح پنجره واحد، بزرگترین اقدام در راستای قانون بهبود کسب و کار است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین شافعی در مراسم افتتاح پنجره واحد فیزیکی کسب و کار در اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: از زمان تصویب  قانون بهبود فضای  کسب وکار از سال ٩١ تاکنون سراغ نداریم اقدامی عملی بزرگتر از اتفاق امروز یعنی افتتاح این پنجره واحد در مسیر تحقق این قانون برداشته شده باشد. 

وی با تشکر از وزیر اقتصاد و  اقداماتی که در این خصوص و شورای رقابت انجام می دهند، گفت: سه الی چهار ماه است که وزیر اقتصاد برای تحقق و افتتاح این پنجره واحد کار خود را شروع کرده اند.  در مرحله اول در ۵  استان بزرگ این پنجره راه اندازی می شود که آقای خوانساری در اتاق تهران این اقدام را شروع کرد و در ۴ استان دیگر نیز به زودی فعالیت این پنجره شروع می شود. البته ۵ استان دیگر نیز آمادگی خود را برای این کار اعلام کرده اند. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه  گفته شد برای شروع یک کسب و کار تا ۷۰ روز زمان می برد ولی باید بگویم اگر  این بود، خیلی خوب بود ولی متاسفانه در برخی موارد حتی نزدیک یک سال، فعال اقتصادی باید زمان صرف کند که اصلا خوب نیست. با راه اندازی این پنجره واحد و کوتاه شدن زمان به سه روز، علاوه بر سرعت عمل و تغییر هزینه ها ، سلامت محیط کسب و کار  نیز رخ می دهد.

شافعی خاطر نشان کرد: بزرگترین  حمایت برای بخش خصوصی باز کردن مسیر فعالیت است و اگر این رخ دهد، خودشان مسیرشان را پیدا می کنند.البته امیدوارم  پاسخ مناسبی را به وزیر اقتصاد و این اقدام و همراهی شما در این مسیر بدهیم.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com